Podłoża ogrodnicze – poradnik

Podłoża ogrodnicze – poradnik

Prace ogrodnicze wymagają stosowania specjalistycznych produktów, które pozwolą wyhodować wspaniałą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i do których roślin się ich używa?

Podłoża ogrodnicze – sprawdź odczyn PH

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego szalenie ważne jest dobranie specjalnych produktów. Chcesz, żeby na Twoim balkonie pojawiła się imponująca roślinność, odporna na niekorzystne warunki zewnętrzne? W sklepach można znaleźć wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które gwarantują maksymalne efekty. Niektóre typy roślin wymagają szczególnych warunków – wówczas zalecane jest mieszanie różnych rodzajów ziemi. Podłoża dostępne na rynku tworzą np. kora, węgiel brunatny, ziemia liściowa, minerały sztuczne. Ziemie odróżniają się od siebie zawartością składników mineralnych, właściwościami fizycznymi i skalą kwasowości.

Podłoża ogrodnicze – jakie rośliny na skośny dach?

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest obecnie niezwykle modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam imponujące gatunki traw i ziół, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. do wysiewu traw. Na dachu intensywnym można wysiewać także krzewy. Wymaga on wyjątkowej dbałości i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są przeznaczone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak skalnice, zioła i smagliczki. Chcesz uprawiać rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo spadzistych powierzchniach.