Co warto wiedzieć o systemach informatycznych w magazynie

Co warto wiedzieć o systemach informatycznych w magazynie

Obecnie firmy coraz częściej używają nowoczesne systemy informatyczne w magazynie, a postęp technologiczny wyraźnie ułatwia funkcjonowanie rozmaitych podmiotów. W jaki sposób działa system magazynowy?

W których firmach używa się systemów logistycznych?

System WMS to nowoczesny sposób na zarządzanie magazynem i ruchem towarów wewnątrz niego. Dostępne na rynku systemy WMS mogą być stosowane w różnego rodzaju firmach – na halach produkcyjnych, przez operatorów logistycznych oraz w innych przedsiębiorstwach, które potrzebują aktualnych rozwiązań pozwalających na kompleksowe zarządzanie towarami. System logistyczny koordynuje wszystkie procesy zachodzące w magazynie i usprawnia je, jak również podnosi ogólna wydajność przedsiębiorstwa.

Systemy magazynowania – działanie

System magazynowy umożliwia kompleksowe zarządzanie towarem – od jego przyjęcia, przez rozłożenie, wydanie, aż po lokalizację produktów i ich konfekcjonowanie. Współczesne systemy WMS używane w rozlicznych polskich firmach wspierają też proces inwentaryzacji towaru, na bieżąco nadzorują obroty, pozwalają na monitorowanie dat ważności, partii, cech, jak również realizowanie rozmaitych metod planowania. System WMS obsługuje też kody kreskowe, sprawdza ich prawidłowość i powiązania z jednostkami miary. Kolejną funkcją, którą posiadają dzisiejsze systemy WMS, jest opcja automatycznego drukowania etykiet towarów oraz dokumentów logistycznych. Dostępne na rynku systemy logistyczne w przedsiębiorstwie są w pełni konfigurowalne i działają on-line.