Kabel koncentryczny niezbędny do odbioru telewizji

Kabel koncentryczny niezbędny do odbioru telewizji

Znajdź kabel koncentryczny

W dużej liczbie mieszkań dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia czasami obejrzeć interesujący film bądź profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. By jednak odbiór programów był możliwy, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie zakupimy bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży dostępne są obecnie bardzo różne kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco odmiennymi parametrami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia musi zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Najlepszym wyborem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie obniżać jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych marek bardzo dobrze sprawdzą się nie tylko w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci teletechnicznych zarówno niewielkich, jak i wielkich operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle bardzo małe bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to najczęściej fuzja elementów różnego rodzaju. Zazwyczaj rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał cechujący się trwałością, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do montowania na zewnątrz budynków, do wykonania osłony używane są materiały odporne na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]