Dzielenie rachunku w restauracji – z korzyścią dla klienta i lokalu

Dzielenie rachunku w restauracji – z korzyścią dla klienta i lokalu

Do niedawna obecność większych grup klientów w lokalach była wyjątkowo stresująca dla ich pracowników. Klienci ci zamawiali wiele, niewielka była jednak szansa na to, że jeden z nich zapłaci za wszystkie osoby zgromadzone przy stoliku. Dziś problem, jakim do niedawna było dzielenie rachunku w restauracji, powoli staje się wspomnieniem. Nowoczesne oprogramowanie dla gastronomii zapewnia jego rozwiązanie.

Czas zadowolonych klientów

Możliwość dzielenia rachunków w restauracji to przede wszystkim ogromna wygoda. Kilka osób może zapłacić za posiłek wspólnie, dla kelnera nie ma przy tym znaczenia to, że jedna płaci gotówką, inna chce skorzystać z karty debetowej, a jeszcze inna wykorzystuje w tym celu wirtualną kartę płatniczą. Oprogramowanie wykonuje wszystkie potrzebne obliczenia, pozwala też na szybkie wystawianie faktur i księgowanie płatności (zobacz więcej). Jest nieocenione w godzinach szczytu, gdy obsługa stolików powinna zajmować możliwie jak najmniej czasu. Nie ma jednak sobie równych także podczas imprez branżowych.

Co jeszcze potrafi nowoczesne oprogramowanie dla restauracji?

Dzięki zautomatyzowanej obsłudze płatności i wydruków można nie tylko zwiększyć zadowolenie klientów. Inwestycja w tego rodzaju oprogramowanie podnosi też komfort pracy kelnera. Te może zapomnieć nie tylko o klasycznych błędach spowodowanych ręcznym zapisywaniem zamówień, ale i o tych, które pojawiają się w komunikacji z zapleczem kuchennym. Dostosowanie wydruków do konkretnych potrzeb lokalu sprawia, że można ograniczyć liczbę pojawiających się na nich informacji, to zaś sprawia, że sam lokal jest postrzegany jako bardziej nowoczesny i przyjazny klientowi.

Dzielenie rachunku w restauracji jeszcze nie tak dawno było na tyle dużym problemem, że nie brakowało lokali odmawiających swoim klientom korzystania z takiej możliwości. Nietrudno się domyślić, że powodowało to niezadowolenie i wyraźny spadek zainteresowania lokalami, w których prowadzone były tego rodzaju praktyki. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu nie jest to już jednak wyzwanie, któremu nie mamy szans sprostać. Intuicyjny program pozwala robić to szybko i bezbłędnie, a więc dokładnie w taki sposób, jaki jest w stanie zaimponować najbardziej wymagającym gościom.