Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Chcesz zamówić biżuterię z turkusem? Wejdź na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus jest jednym z najcenniejszych kamieni wydobywanych na świecie. Nic więc zaskakującego, że chętnie sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części klientów synonimem luksusu. Wykonywane są z jego użyciem pierścionki, wisiorki i kolczyki, które idealnie komponują się z wieczorowymi kreacjami. Na barwę tego kamienia w szczególnej mierze wpływa miejsce jego pochodzenia – między innymi turkusy pochodzące z Persji są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że opracowano nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Dobrze nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy estetyczne. Według niektórych okazuje się bowiem talizmanem, który chroni właściciela przed pechem. Niewątpliwie w dużej mierze stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego typu kwestie – zwyczajnie świetnie wygląda.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem warto o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności należy ściągać ją za każdym razem, kiedy pracujemy – łatwo wtedy o zarysowania. Warto też zdejmować ją przed prysznicem, bowiem środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w puzderku wyłożonym delikatną szmatką – unikniemy tak uszkodzeń.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]