Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Zobacz, gdzie kupić mystic topaz, wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna szczycącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć na początku można błędnie stwierdzić, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień ma fioletowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Szczególnie dobre efekty daje obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często stosują go więc do produkcji naszyjników, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich strojów – świetnie wygląda także w pracy. Istotna okazuje się też różnorodność kolorów, sprawiająca, że prościej można dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.