Kolczyki – rodzaje zapięć

Kolczyki – rodzaje zapięć

Sprawdź, gdzie kupić kolczyki

Kupując kolczyki należy zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, materiał wykonania oraz kształt, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótki wykaz najczęściej spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje duża wygodę noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Wadą bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przekłucie uszu. Dziś właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, ale prościej go założyć, za sprawą rozchylanej klapce z tyłu. Częstokroć stosuje się je przy bardziej wartościowych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie ubieramy ubrań z wysokim kołnierzem, szali czy czapek.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma nikłą możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, z reguły złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki stosowane są często w biżuterii dla dzieci.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]