Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Więcej szczegółów o biżuterii z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na oryginalną purpurowo-fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. w XXI wieku, znajdujemy go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych kreacji. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Broszki czy wisiorki z ametystami można wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym osobiście.