Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Szukasz kolczyków z kamieniami? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez kamieni szlachetnych, to trudno stworzyć bez nich stylowe bransoletki czy wisiorki. Minerały potrafią zupełnie odmienić wizualne walory biżuterii – inny styl mają wszak kolczyki z topazami, odmienny zaś te wysadzane turkusem. Które naszyjniki oraz kolczyki z kamieniami szczycą się szczególnie dużą popularnością? Które kamienie wykorzystywane przez złotników są naturalne, a które okazują się syntetycznymi produktami? To może zadziwić – szczególnie czytelników, którzy nie znają się na jubilerstwie.

Cyrkonie i kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, iż sporo surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które wytwarzane są z wapnia oraz cyrkonu, a różne odcienie zawdzięczają tego typu dodatkom, jak chrom czy nikiel. Oprócz cyrkonii, minerałami syntetycznymi okazują się także kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Jubilerzy dużo chętniej stosują rzecz jasna kamienie naturalne. Najczęstsze to niewątpliwie topazy, mogące przybierać barwy od szarych do różowych i nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są również z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj podnosi cenę kupna takich ozdób. Warto jednak pamiętać, że są to egzemplarze o wiele bardziej unikatowe, niż te ze sztucznymi materiałami.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]