Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Pierścionki zaręczynowe dawniej i dziś

Dowiedz się, gdzie kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, wejdź na obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe

Gdy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wpierw jednakże następuje ta długo wyczekiwany przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Podarowanie ukochanej pierścienia to niezmiernie stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od tego palca prowadzi żyła prowadząca bezpośrednio do serca, nazywana “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli do Europy obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Początkowo sporządzano je z łodyg konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano jedynie wtedy, kiedy mężowie pragnęli ogłosić swoją pełną ufność do przyszłej żony. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, tymczasem materiały te faktycznie powszechnie stosuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku wieków, natomiast duży wzrost ich uznania można spostrzec w XX w.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścień z ogromnym brylantem, jednak potencjał swobodnego zestawiania przeróżnych metali i kamieni jest olbrzymi. Poza diamentami stosuje się rubin, szmaragd bądź tanzanit. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, jednakże nadal na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych typów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przeświadczenie, iż mężczyzna musi wydać na niego co najmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena zakupu zależna jest od wielu czynników: liczby karatów, wykorzystanego kamienia, surowca czy wzoru, w związku z tym każdy znajdzie śliczny, niepowtarzalny pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem miłości oraz zaangażowania, dlatego jego koszt nie jest najistotniejszy. Ważne jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]