Ponadczasowa biżuteria z kryształkami Swarovskiego

Ponadczasowa biżuteria z kryształkami Swarovskiego

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o Swarovski biżuteria

Kryształy wyglądają naprawdę doskonale, ale nie każdy jest w stanie sfinansować ich zakup. Na szczęście w salonach złotniczych dostępne są również tańsze odpowiedniki tych kamieni. Największym zainteresowaniem cieszą się z pewnością kryształki Swarovskiego. Historia ich produkcji zaczyna się w XIX stuleciu, gdy Daniel Swarovski opatentował maszynę do szlifowania szkła ołowiowego. Obecnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego znana jest w prawie wszystkich krajach. A kryształki spotyka się tak w kolczykach, jak i telefonach komórkowych lub nawet na butach.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – jak powstaje?

Kryształki Swarovskiego to obrobione szkło ołowiowe. Technika ich wytwarzania jest pilnie strzeżona – wiadomo jedynie, że wykorzystuje się do tego specjalne urządzenia, a wszystko odbywa się w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest znacznie lżejsza od prawdziwego kryształu. Wśród wielu imitacji odróżnia się zwłaszcza dokładnym szlifem – na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl autentyczne minerały.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – nie tylko kolczyki?

Firma wytwarza także wiele wyrobów – dostarcza kryształki producentom elektroniki bądź oświetlenia. Warto także dodać, iż Swarovski jest wytwórcą akcesoriów optycznych oraz odblasków – na przykład tych, jakie stosowane są w polskich tablicach drogowych. Jednak to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, wisiorki oraz kolczyki – są flagowym i najbardziej ogólnodostępnym produktem tej firmy. Można je kupić w markowych sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, które prezentują niezaprzeczalnie największy asortyment.