Srebrne wisiorki

Srebrne wisiorki

Sprawdź, gdzie zamówić srebrne zawieszki

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla srebra bywają zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy więc stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Metal ten źle znosi również styczność z wilgocią i dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną ścierką albo wrzucić do plastikowej torebki.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.