W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

Podczas dzieła zdobienia biżuterii powszechnie stosuje się przeróżne kamienie szlachetne. Stanowią one piękny element biżuterii, a automatycznie znacząco podnoszą wartość opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pochwalić się najlepszymi skarbami wśród swoich zbiorów. Na szczęście istnieją także alternatywne rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Stanowią one jedną z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i podobnych cech. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające inne substancje mogą przybierać dowolne odcienie lub nawet modyfikować je pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre zadomowiły się jako ozdoby w jubilerstwie, mają one oczywiście także inne zastosowania. Przykładowo, stosuje się je w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, przez swoje właściwości wykorzystywane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najbardziej znaną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy zamówić ją na przykład przez internet.