Złota i srebrna biżuteria z topazami

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Dowiedz się więcej o topazach na www.topazy.com.pl

Topaz jest jednym z najtwardszych kamieni na świecie, przez co jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Oprócz tego jest także jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od dawna są doceniane przez złotników i ich klientów. Może mieć najróżniejsze kolory – od bieli, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co dodaje mu oryginalnych walorów estetycznych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, że jest on stosowany w szczególności do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie łączy się z owym kruszcem. Warto przy tym zaznaczyć, że na rynku spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są także wersje złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki i naszyjniki, ale jubilerzy wykonują również innego typu ozdoby. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy wydatek około 1000 złotych, natomiast za srebrne zapłacimy aż sześciokrotnie niższą kwotę.

Biżuteria z topazami – kup w internecie

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc wybrać modele najbardziej odpowiadające danym upodobaniom warto więc udać się do paru sklepów – a to wymaga mnóstwo wysiłku. By tego się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na zakupy online. Będzie to wyjście znacznie prostsze, a oprócz tego wchodząc do internetu mamy szansę także trafić na kolczyki czy wisiorki w okazyjnych cenach.