Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Chcesz nabyć baseny? Sprawdź http://www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo do salonów spa lub pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla entuzjastów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać proste rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia też halę basenową albo ogród. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, warto zamontować specjalne schody. Tego rodzaju możliwości jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]