Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Budowa domów z bali – technologia, którą doceniliśmy ponownie

Potrzebujesz dowiedzieć się, jak zamówić budowę domów z bali? Na co czekasz? Koniecznie wejdź na domygoralskie.com/technologie.html.

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wznoszone naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się z drewnianych bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków metoda wznoszenia domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej prezentują się bardzo ładnie. Do tego w ich wnętrzu panuje niezwykła atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. Na skutek tego domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które na ogół generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie całe lata. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są obecnie popularne też w innych rejonach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, należy zadbać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić profesjonalistom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niemiłe niespodzianki.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]