Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Ekologiczne domy drewniane kupisz na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem przypominające zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki dom ocieplić. Nie jest używana też papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie wysokich i niskich gór bądź wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla alergików, chorych na astmę i osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]