Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Budowa domów drewnianych - usługa na miarę waszych potrzeb

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w polskim krajobrazie przeważały domy w kształcie popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także wielkimi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to na ten moment najlepszy przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią stosują też innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. W tym celu architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, polecają dobór odpowiednich okien oraz właściwie wykonane ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się najczęściej w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie jest proste. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał doskonale, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]