Okna drewniane – dlaczego warto je zmontować?

Okna drewniane – dlaczego warto je zmontować?

Zobacz, gdzie kupić okna drewniane Małopolska, wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez lata były najchętniej wykorzystywanym rodzajem okien. Potem były zastąpione przez te wyprodukowane z tworzyw sztucznych, ale dziś na powrót doceniamy ich atuty. Odpowiednio zamontowane oraz zadbane okna drewniane mogą wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna plastikowe, zaś ich kupno pochłonie porównywalną sumę. Oprócz tego w poszczególnych przypadkach ich zastosowanie jest konieczne – czasem zwyczajnie nie możemy postawić na któryś z nowszych modeli. W jakich sytuacjach więc należy je wybrać? Z czego są wykonywane?

Okna drewniane – drewno

Okna drewniane produkowane są jedynie z wybranych gatunków drewna. Aktualnie najchętniej wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wodę i promienie UV, producenci okien nierzadko wykorzystują drewno spoza Europy – meranti, mahoń oraz teak. Te ostatnie są trochę bardziej kosztowne, ale powinniśmy pamiętać, że potrzebują rzadszych konserwacji oraz lepiej radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Dla większości osób ich dobrą stroną jest również fakt, iż nierzadko prezentują się ciekawiej niż te wykonane z europejskich rodzajów drewna.

Przykłady użycia okien drewnianych

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki modeli z PCV – są od nich tańsze, a sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, bywają również wykorzystywane podczas rewitalizacji zabytkowych posesji. Wykorzystanie innych materiałów będzie bowiem prowadzić do problemów w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się nawet wysokimi karami finansowymi.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]