Okna drewniane – sposób na elegancki wygląd domu

Okna drewniane – sposób na elegancki wygląd domu

Co powinno się wiedzieć o okna drewniane producent?

Okna wykonane z drewna powszechnie wybierane bywają nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich trwałość. Ten ekologiczny materiał daje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Jednakże nie tylko estetyka jest wielkim atutem takich produktów. Jakie są jeszcze powody, dla których warto je wybierać, nawet jeżeli ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można także decydować się na różne gatunki tego surowca, które mają rozmaity wygląd, odcienie bądź inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości wyboru oraz można dzięki temu zaspokajać różne gusta i oczekiwania. Drewno jest też zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest zatem idealnym produktem do produkcji najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe ważne cechy okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec daje wielkie możliwości jeśli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć rozmaity wygląd oraz stylistykę. Materiał ten można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, wykonując piękne formy. Jedynie drewno może być wykorzystywane do restaurowania zabytków, świetnie sprawdza się również w domach osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dodać to, iż istnieje mnóstwo dobrych metod poprawiania trwałości drewnianych okien, jak również fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest stosunkowo łatwy i nie szkodzi ekosystemowi. Wszystko to sprawia, że drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli te wykonywane ze sztucznych materiałów.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]