W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

W jakich sytuacjach szalunki są niezbędne?

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, koniecznie wejdź na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą w przeważającej liczbie przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo dokładnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje wymagany kształt. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można także skutecznie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, gdy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je robi?

Wszelkie konstrukcje z betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który następnie zostaje zalany solidnie dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zwiąże. Na ogół potrzeba na to od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń oraz stropów żelbetowych. Cechują się więc bardzo dużym zastosowaniem, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Wymagane są także specjalne dźwigary i podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takim wypadku rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu ekip budowlanych w dźwigary, mocowania, a także sklejkę.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]