Zalety okien skrzynkowych

Zalety okien skrzynkowych

Zamów okno skrzynkowe na www.oknostol.com.pl

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z wiekowymi budynkami. Często zauważyć je możemy w zabytkowych gmachach, starych chałupach lub dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, bo zastosowanie tego typu okien wymagane jest przez konserwatora. Warto przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich względy estetyczne coraz chętniej zakładane są również w nowszych obiektach. Tym bardziej, że obecne modele są równie wydajne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego rodzaju izolacja, która chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często dzielone są na czworo elementów – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane oddzielnie i niegdyś służyły do wentylowania wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach zabytkowych – między innymi domach drewnianych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe rodzaje, muszą być zrobione z odpowiedniego drewna. Dotąd najczęściej wybierano sosnę czy dąb, ale ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti są bowiem dużo bardziej odporne na działanie wody, powietrza i skrajnych upałów.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]