Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – poprawa drobnych niedoskonałości

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – poprawa drobnych niedoskonałości

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym - uzupełnij swoje wiadomości!

Jeszcze parę lat temu każda drobna modyfikacja kształtu nosa wymagała zabiegu z udziałem skalpela. Dzisiaj w wielu przypadkach można uniknąć operacji plastycznej, a to dzięki korzystaniu z alternatywnej procedury – korekty nosa kwasem hialuronowym.

Czym odróżnia się modelowanie nosa kwasem hialuronowym od operacji plastycznej?

Z zastosowaniem kwasu hialuronowego szybko i łatwo można usunąć małe niedoskonałości, które nie potrzebują naruszania tkanki kostnej i chrzęstnej nosa. Nie znaczy to jednakże, że rezultat takiej korekty kształtu nosa jest znikomy! Korzystając z ostrzykiwania kwasem hialuronowym można uwydatnić cofniętą kolumienkę, poszerzyć nos, wyeliminować jego asymetryczność czy drobny garb. Takie poprawki, chociaż sprawiają wrażenie nieistotnych, mocno oddziałują na ogólne postrzeganie kształtu twarzy. Wart podkreślenia jest fakt, iż zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym w zależności od wielkości ostrzykiwanej powierzchni, trwa przeważnie trzydzieści minut i nie trzeba wykonywać wcześniej licznych badań, jak to ma standardowo miejsce przed operacją plastyczną. Zabieg z użyciem preparatu z kwasem hialuronowym wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym.

Choroby, które są przeciwwskazaniem do ostrzykiwania nosa kwasem hialuronowym

To, że zabieg ten nie jest równoznaczny z plastyką nosa nie oznacza, iż lekarz dopuści każdą osobę do jego przeprowadzenia. Przed ustaleniem terminu zabiegu obowiązkowa jest konsultacja ze specjalistą, który potwierdzi, że pacjent nie cierpi na choroby, będące przeszkodą do wykonania zabiegu. To między innymi: choroby ogólnoustrojowe oraz autoimmunologiczne, kłopoty z krzepnięciem krwi, reakcje alergiczne na substancje użyte w preparacie, podrażnienie skóry w okolicy planowanych nakłuć, a u kobiet także ciąża i karmienie piersią.

Warto mieć świadomość, iż skutki zabiegu modelowania nosa kwasem hialuronowym, jak inne zabiegi estetyczne z wykorzystaniem tej substancji, nie są stałe. Kwas hialuronowy jest po pewnym czasie stopniowo metabolizowany. Przeciętnie efekty utrzymują się od pół roku do roku po przeprowadzeniu ostrzykiwania.

“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]