Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Kurs Adobe Photoshop - dowiedz się więcej o ofercie na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX wieku próbuje nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki do projektowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują najczęściej zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Współczesne programy do malarstwa cyfrowego

Jest kilka programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż powstał jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie został ulubionym narzędzie artystów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak między innymi Corel Painter, Krita czy ArtRage, w których przy wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych temperą, akwarelami bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z twórcą szkolenia

Na ogół uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze kroki można postawić samemu, jednakże aby właściwie rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie funkcje oprogramowania oraz przydatne techniki używania pędzli, polecamy wykupić kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem kursu.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]