Bądź widoczny w Google – współpracuj z agencją SEO

Bądź widoczny w Google – współpracuj z agencją SEO

Więcej informacji o ofercie agencji SEO

Przedsiębiorstwa oraz właściciele portali internetowych, którzy marzą o tym, aby dotrzeć do wysokich pozycji w wyszukiwarce, są w stanie to osiągnąć na przynajmniej 3 sposoby. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to podejmowanie starań . Nie posiadając doświadczenia w problematyce SEO i nie monitorując systematycznie komunikatów o zmianach w algorytmie Google, trudno postępować trafnie i – co najistotniejsze – skutecznie. Druga droga to stworzenie etatu dla specjalisty od SEO, jednak nie każda firma może sobie na to pozwolić ze względu na koszty. Trzecia metoda to zatrudnienie agencji SEO. Budżet skierowany na takie działania można dopasować do możliwości finansowych zlecającego. Plusem zlecania działań agencji SEO jest to, że oprócz speców od SEO w pracują tam dodatkowo eksperci od projektowania graficznego, programowania, kampanii Google Ads czy content marketingu służący rzeczową pomocą w tych obszarach.

Kompetentna firma SEO przygotowuje spersonalizowaną ofertę dla każdego klienta

Polskich agencji SEO jest wiele. Czym kierować się podczas szukania firmy, która poprawi naszą widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania? Zalecamy postawić na firmę, która funkcjonuje na rynku od dłuższego czasu. Liczba agencji SEO, ale także tych reklamowych i kreatywnych, co roku wzrasta, co niekiedy nie łączy się z jakością usług. Wybierając agencję, która działa od około dziesięciu lat, można mieć pewność, że posiada ona ogromne doświadczenie i może w każdej chwili pochwalić się ciekawym portfolio swoich byłych klientów. Na stronach agencji SEO na ogół znajduje się dział z prezentacją tzw. „kejsów”. Przed sygnowaniem umowy trzeba przeczytać studia takich przypadków, by sprawdzić, jakich wyników można się spodziewać po agencji, jak również to dla jakich branż pracowała oraz z jakimi przeszkodami się mierzyła. Godna zaufania agencja SEO to taka, która pracuje przejrzyście: informuje o harmonogramie prac na najbliższe miesiące, a także dostarcza raporty z przeprowadzonych działań i ich następstwa.

Druga istotna kwestia to personalizacja oferty i dostosowanie zakresu działań do charakteru działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeżeli agencja SEO na zapytanie ofertowe odpisuje w przeciągu kwadransa, a oferta sprawia wrażenie gotowego szablonu, należy traktować to jak sygnał ostrzegawczy. Po otrzymaniu pytania pracownik kompetentnej agencji SEO kontaktuje się z potencjalnym klientem, żeby dopytać o dokładniejsze dane o firmie, potrzebne do zaprezentowania dla niej kompleksowej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie da się wyszukać na własną rękę w sieci, jak np. informacja o realizowanych do chwili obecnej działaniach SEO czy o istotnych dla klienta usługach lub towarach, które zamierza wypromować.

Opłata za usługi agencji SEO – jakich ofert się wystrzegać

Z nieufnością warto potraktować firmy SEO, które proponują rodzaj współpracy z opłatą za wypracowany efekt. W takim systemie rozliczenie odbywa się dopiero wtedy, kiedy słowa kluczowe uzyskają uzgodnione w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (np. wejdą do Top3 czy też Top10). To nadal często proponowany sposób rozliczeń, aczkolwiek niesie ze sobą wysokie ryzyko – można bowiem uzyskać natychmiastowe rezultaty za pomocą naruszania reguł ustalonych przez Google. Stale modyfikowany algorytm dodatkowo nie ułatwia spełnienia obietnic składnych klientowi, stąd sumienna agencja SEO nigdy nie zapewnia osiągnięcia konkretnych wyników. Jeśli idzie o opłatę za współpracę z agencją SEO, to rzadko bywa ona stała – zwyczajowo w pierwszych tygodniach po podpisaniu umowy nieodzowne są większe nakłady finansowe, by wykonać skrupulatny audyt SEO, a później wdrożyć wszelkie przedstawione w nim sugestie. W kolejnych miesiącach współpracy, gdy strona klienta zostanie już zoptymalizowana, wydatki na działania są o wiele niższe.

SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]