Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

Więcej szczegółów o znakach BHP

W Polsce obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi chociażby o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zalicza się też instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma odpowiednie oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także zobaczyć na najróżniejszych mechanizmach, których z powodu awarii nie można użytkować – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są również w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale również znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wytwarza?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co niezwykle ważne – nadal pozostaną czytelne. W wielu wypadkach pokrywane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one widoczne także po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza najmniejszych nawet problemów. Doskonale upora się z tym każdy.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]