Co komunikują tabliczki informacyjne

Co komunikują tabliczki informacyjne

Dowiedz się więcej o tabliczkach informacyjnych

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo istotne na ulicach oraz w obiektach biurowych. Sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, rośnie także nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy ich nawet nie zauważać. Sprawdźmy zatem jakiego typu tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znaczą budynki – wieżowce, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, szpitale. Sprawiają, że szybko wyszukamy właściwe miejsce. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na murach nieruchomości, ponieważ bardzo często można je również dostrzec wewnątrz. To bardzo duży zespół tabliczek, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pokoju lub osoby w wielkich wieżowcach – w budynkach samorządów w przedsionku znajdują się tabliczki z numerami departamentów. Dzięki temu błyskawicznie znajdziemy np. wójta czy wydział paszportowy. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – informują o regułach udzielania pomocy

Nie możemy jednak zapominać o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są w końcu narzucane przez odpowiednie przepisy. Pokazują drzwi awaryjne, wyznaczają tzw. palarnie, mówią o szkodliwych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, są także pracownicy do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych materiałów (takich jak aluminium), często posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]