Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, tłumią nieprzyjemne zapachy oraz korzystnie wpływają na nasze środowisko i samopoczucie.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja następuje w wyniku emitowania ekstremalnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego albo oddziaływania silnego pola magnetycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, jak laptopy, telewizory czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć świeżą i czystą atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Jonizacja stosowana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają zatrzymać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, szkodliwe bakterie i wirusy czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie permanentnego osłabienia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w instytucjach publicznych, placówkach oświaty, przychodniach medycznych czy biurach, a więc tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.