Kurs – pierwsza pomoc

Kurs – pierwsza pomoc

W naszym kraju każdego roku traci życie parę tysięcy osób tylko dlatego, że świadkowie wypadku nie umieją udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem karetki. Odpowiedzią na takie smutne dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Jak odbyć kurs pierwszej pomocy?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Szkolenia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednak nauka ma charakter bardziej teoretyczny. Zajęcia tradycyjne wykorzystują specjalne fantomy do prowadzenia treningów z zakresu pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Tematy, jakie pojawią się w czasie szkolenia, zależą od wspólnych uzgodnień organizatorów z uczestnikami szkoleń. Na pewno, muszą się w nim pojawić takie elementy, jak bezpieczeństwo własne, a także skuteczne wezwanie pomocy. W części interaktywnej powinniśmy dowiedzieć się, jak udrożnić drogi oddechowe, opatrywać rany oraz jakie działania powziąć, w przypadku zasłabnięć czy zatruć detergentami.