Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o laser wysokoenergetyczny cena, uzyskasz na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – wykorzystanie

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do leczenia niemal każdej części ciała. Często jest używany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: skręcenia stawów, zapalenia czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest także używany m.in. w leczeniu dyskopatii szyjnej, zapalenia stawów, lumbago oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – aparat

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń dołącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]