Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Zajrzyj tu po więcej informacji o laserowej korekcji wzroku.

Praca w przeróżnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych czy codzienny komfort – to jedynie niektóre z powodów, które popychają pacjentów do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach stale rośnie, na co wpływ ma na pewno lepsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia) oraz niezwykle niskie niebezpieczeństwo możliwych komplikacji. Za wykonaniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do wiele poważniejszych problemów, ponieważ są czwartą (tuż po zaćmie, jaskrze oraz zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekta wzroku – skuteczność oraz mała inwazyjność

Korekta laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku można uzyskać wspaniałe rezultaty. Zmniejszając jej obwód oraz unosząc środek, można z kolei usunąć problem nadwzroczności. Dziś bardzo popularnym typem lasera stosowanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie impulsy światła podczerwonego. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego kształtowania, a jednocześnie minimalizuje ryzyko naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad widzenia przemawia mnóstwo argumentów. Główne z nich to przede wszystkim mała inwazyjność, skuteczność, dokładność oraz prawie nie istniejące zagrożenie komplikacji. Warto wspomnieć też o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w niektórych przypadkach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, nieukończony 21 roku życia, karmienie piersią oraz ciążę czy schorzenia oczu jak np. zaćma.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]