Pracownia Wibroterapii na AWF w Krakowie – Vitberg

Vitberg

W 2018 r. na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt zaistniał przy partycypacji nowosądeckiej firmy Vitberg.

Zajęcia dydaktyczne i badania z urządzeniami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała w celu przeprowadzania badań naukowych nad wpływem wibroterapii na organizm ludzki. Będą się w niej również odbywać zajęcia dla studentów uczelni z zakresu kosmetologii, fizykoterapii i odnowy psychosomatycznej. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została Pracownia Wibroterapii, posłużą jednocześnie do regeneracji zawodników. Rozgłos krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że urządzenia Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się aparaty firmy Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty testów mogą przysłużyć się do modernizacji terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców wyczynowych. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane prace badawcze z dziedziny fizjologii i biochemii. Analizie poddane będzie oddziaływanie terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty obserwacji będą konfrontowane z wynikami laboratoriów z różnych stron świata.

Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]