Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

W tym miejscu zaopatrzysz się w aparat ultradźwiękowy

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są często stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do zmniejszania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, opiera się na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, blizn, wiązadeł czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie doskonałym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]