Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Więcej o aparatach do magnetoterapii na www.bardomed.pl

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia likwiduje także obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]