Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Trekkingi Himalaje. Zdobądź więcej informacji

Chodzenie po najwyższych górach kojarzymy szczególnie z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się najczęściej specjalistyczne kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono bowiem szlaki, z którymi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna posiada właściwe sprzęty, tj. buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki gwarantujące stabilność na stromych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie też pomoc doświadczonego instruktora, bo ten powie, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc okaże się on niezbędny? W których miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych szlakach

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w naprawdę trudnym obszarze, a to sprawia, iż niezbędne stają się sprzęty ułatwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, które zapewnią stabilizację nawet na oblodzonych szlakach – a na wysokich szczytach uświadczyć je możemy także latem. Na stromych podejściach pomocny okazuje się też czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne są specjalistyczne umiejętności – z tego względu niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, bo ten powie nam, jak bezpiecznie przebyć szlak.

Trekkingi – w jakich miejscach są organizowane?

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie ciekawych szczytów na Ziemi, a te zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych gości. Najchętniej organizowane są w najwyższych górach – krajowi turyści często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem wśród fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy mają już jakieś doświadczenie w chodzeniu po górach mogą natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Broad Peak i K2.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]