Atrakcje Sri Lanki – co warto zobaczyć na Cejlonie?

Atrakcje Sri Lanki – co warto zobaczyć na Cejlonie?

Co trzeba wiedzieć o wakacje Sri Lanka?

Chociaż w polskich Tatrach czy nad Bałtykiem jest bez liku malowniczych miasteczek, w których można w interesujący sposób spędzić urlop, nie raz pragniemy po prostu wyrwać się w jakieś odległe kraje i wynieść tradycyjny wakacje na zupełnie inny poziom. Idealnym pomysłem jest wyjazd do Azji, ponieważ tamtejsze zwyczaje i kultura są zupełnie odmienne od polskich, zatem turyście z Polski zapewnią wiele fantastycznych wrażeń. Taką kształcącą podróżą zapewne będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, gdyż to właśnie znaczy ta nazwa w sanskrycie.

Aktywne zwiedzanie lub odpoczynek na plaży – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to stosunkowo nieduży kraj położony na Cejlonie i pobliskich mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, że większość turystów za główną atrakcję uważa jej rozległe wybrzeża, jak również możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon znany jest też z rozległych pól herbaty, której produkcja jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki tej wyspy. Jednakże jest to też kraj, który w swoim zakrytym dżunglą sercu ukrywa setki zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno wzbudzać zdumienia, gdyż historia tego państwa sięga ponad 3 tys. lat.

Co w związku z tym powinno się zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający tę wyspę powinni przede wszystkim odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii, zwiedzić królewski ogród botaniczny i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni bądź zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala słynącym także ze swoich lampartów, guźców i sambarów. Nie można również spędzić wakacji na Sri Lance i nie sprawdzić jak uprawiana jest herbata i nie wypić filiżanki najbardziej aromatycznego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy również przejechać się długim lankijskim pociągiem.

Jak zaaranżować podróż na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w sporej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, aczkolwiek najciekawsze wakacje na Cejlonie to te, które zostały zaaranżowane w oparciu o nasze osobiste zainteresowania. Takie podróże szyte „na miarę” planuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dostosować harmonogram wakacji do oczekiwań dowolnego turysty.

Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]