Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wycieczkach trekkingowych? Idealnie trafiłeś! Skieruj się tu.

Wypady w góry mogą mieć wiele postaci. Od powolnych spacerów po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i kontaktu z dziewiczą naturą.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci rozróżniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej kondycji oraz co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla uczestników ze znakomitą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków biwakowania w toku wielodniowej wyprawy.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego typu aktywności bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o inne góry na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, wschodnia część Karpat oraz graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]