Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Dolomity trekking. Więcej informacji na https://bit.ly/367fnia.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno poznali już większość szlaków trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Nie ulega wątpliwości, iż są one oszałamiające, niemniej jednak osoby często uprawiające ten rodzaj aktywności z czasem chcą doświadczyć ponownie ekscytacji płynącej z wypraw po mało znanym obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, jeżeli można zachwycać się zachwycającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – wyznaczono w nich także bezpieczne trasy krajobrazowe

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się dużą liczbą baszt skalnych, stromych turni oraz ostrych grani, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (o ile nie świata!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, wiele urwisk i nadzwyczaj spadziste stoki, oznaczono w nich także dużo bezpiecznych tras, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość osób uprawiających trekking.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych miłośników trekkingu z pewnością zachwyci przejście przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po trasach turystycznych, które są zaopatrzone w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak ułożony, by ich uczestnicy przeszli instruktaż z zasad asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości turystów fizycznie bardzo forsowna, jednak ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie będzie ją pamiętał do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić też w aktywny sposób zimowe miesiące, przemierzając mało strome obszary na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Dolomiti di Sesto oraz szczyt Averau.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]