Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Zainteresowany Kilimandżaro wyprawa? Skieruj się tu

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja licznych turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe eskapady. Niecodziennych wrażeń na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Turystów wabią głównie możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, przepiękne widoki, jak również zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza solidne przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu jest trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą dysponować dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również wyposażyć się w medykamenty zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni też właściwa profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty oraz zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]