Wyprawa w Alpy – wycieczka dla aktywnych podróżników

Wyprawa w Alpy – wycieczka dla aktywnych podróżników

Oferta wycieczki w Alpy w dobrej cenie. Sprawdź co dla Was mamy.

Polscy miłośnicy gór, którzy znają już na wskroś wszystkie trasy w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach oraz w Sudetach, nierzadko zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Zjawiskowe Alpy – fantazja alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, którego powierzchnia obejmuje kilka krajów, m.in. Słowenię, Włochy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze z całego globu, to na przykład Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. czy Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Les Droites oraz Eiger. Alpy dzieli się na wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktowów

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują krajowi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo intrygujących ofert kierowanych do entuzjastów gór o różnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak potrafią wykazać się stosowną wydolnością fizyczną i nabyli już należyte umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje umiejętności. Tym, którzy myślą zwłaszcza o aspekcie szkoleniowym, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie fundamentów bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Największym atutem tych wypraw jest to, że odbywają się w niewielkich, zwykle 7-osobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników może liczyć na całkowitą uwagę opiekunów.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy okaże się oszałamiającym doświadczeniem, niosącym radość z przełamywania własnych ograniczeń, ale także rozbudzającym ochotę na więcej.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]