Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Co trzeba wiedzieć o Himalaje wyprawa?

Łańcuch Himalajów razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma sporo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji uznanych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Problemy powoduje także samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych górach. Dodatkową zaletą jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Everestu i Shishapangmy

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż często organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]