Rafting na Dunajcu – bardziej emocjonujący niż kajaki

Rafting na Dunajcu – bardziej emocjonujący niż kajaki

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży znana w Polsce od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Daje on znacznie większych wrażeń od spływu kajakiem, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami nieosiągalnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kanadyjce lub kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Żeby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy wynagradzają oszałamiające widoki. Spływ Dunajcem to świetna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą bowiem do najbardziej przyciągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Rafting po Dunajcu to również wspaniała alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem szlak bogaty w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.