Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Panele drewniane zamówisz na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – koniecznie musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]