Urządzasz mieszkanie? Nie zapomnij wydzielić miejsca na biurko

Szare biurko designerskie ST Calipers

Aranżując przestrzeń w pokoju zazwyczaj pomija potrzebę desygnowania odrębnego obszaru przeznaczonego do pracy. Wielu z nas ostatecznie zauważyło swoje zaniedbanie w chwili, gdy nauka oraz praca z domu stały się czymś koniecznym. Wówczas to niespodziewanie okazało się, iż nie ustawiliśmy w mieszkaniu jednego z niezbędnych mebli, a więc biurka.

Biurko – zwykły sprzęt, który pozwala rozdzielić wypoczynek od pracy

Wychowując dziecko w wieku szkolnym opiekunowie nie zapominają o zakupie dla niego stolika albo biurka do pokoju. Jednak dorośli nie pamiętają zwykle o tym, by mieć też podobny mebel dla siebie. Część z nich sądzi nawet, że biurko w domu to nieprzydatny mebel, który na co dzień nie będzie używany. Ci, którzy nigdy wcześniej nie pracowali zdalnie nie dostrzegają zazwyczaj konieczności jego zakupu – przecież do czytania wiadomości czy robienia impulsywnych zakupów online wystarczy siąść na miękkiej sofie z laptopem na kolanach. Tymczasem gdy rozważymy osiem godzin pracy w takiej pozycji, to nie wydaje nam się ona już tak fajna. Warto podkreślić, że wyodrębnienie w mieszkaniu miejsca na biurko pomaga oddzielić odpoczynek od pracy. Pracując przez paręnaście dni pod rząd na domowej sofie ciężko nam będzie potem w pełni zrelaksować się w tym samym miejscu, ponieważ nasz mózg zacznie łączyć je z pracą. W dodatku, pracując przy biurku z blatem dobranym do naszego wzrostu utrzymujemy poprawne ułożenie tułowia, a przez to nie narażamy kręgosłupa na urazy. Przy biurku łatwiej jest także realizować pracę – wszelkie potrzebne papiery, akcesoria i sprzęty znajdują się na jego blacie bądź w szufladkach, toteż stale są pod ręką.

Meble nie muszą być nieciekawe – wybierz minimalistyczne biurko drewniane

Biurko w żadnym razie nie musi być mało interesującym meblem. Owszem, modele znane z popularnych salonów meblowych na ogół nie różnią się bardzo od siebie i albo są to małe biurka dla najmłodszych, albo są one zaprojektowane z myślą o ustawieniu w biurze. Nie świadczy to jednak, iż w sklepach nie ma stylowych mebli. Wystarczy przejrzeć propozycje manufaktury mebli z drewna, by odnaleźć multum designerskich perełek, które nie tylko pod kątem projektu, ale również kolorystyki trafiają w gust niesłychanie kapryśnych osób. Minimalistyczne biurka designerskie wytwarzane są na zamówienie, co pozwala na ich dopasowanie do wytycznych nabywcy. Tego typu biurka będą bardzo dobrze wyglądać nie tylko jako główny punkt home office czy w dziecięcym pokoju, ale równie perfekcyjnie wplotą się one w układ współczesnych biur.

Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]