Czy można zamówić gram lub uncję złota lokacyjnego online?

Czy można zamówić gram lub uncję złota lokacyjnego online?

Więcej szczegółów o złocie online.

Polacy dużo myślą o emeryturze i o przygotowaniu się na tzw. “czarną godzinę”. Z tej przyczyny zazwyczaj starają się chociaż raz na rok odkładać wolne środki finansowe na koncie bądź na lokacie w banku. Od jakiegoś czasu jednakże ten sposób jest coraz mniej rentowny – niskie oprocentowanie lokat i postępująca inflacja powodują, że oszczędności nie dają profitu, a właściwie to z biegiem lat tracą swoją siłę nabywczą. Nie zaskakuje więc fakt, że wzrasta popyt na inne formy inwestycji, w tym też gromadzenie złota lokacyjnego.

Czy każde złoto jest złotem inwestycyjnym?

Inwestycja w metale szlachetne polega na nabyciu ich wówczas, kiedy ich wartość na rynku jest korzystna i ich sprzedaży, jeżeli ta wartość zacznie wzrastać. Ale trzeba zaznaczyć, że nie każdy wyrób ze złota jest uznawany za kruszec inwestycyjny, dlatego przykładowo zbieranie bransoletek trudno nazwać inwestycją w złoto. To, co może być złotem inwestycyjnym jest dokładnie zdefiniowane przez prawo naszego kraju, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z aktualnych przepisów jest to przede wszystkim złoto próby 0.995 lub wyższej w płytkach bądź sztabkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą spełnić inne wymogi, żeby zostały nazwane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wybite po roku 1800 i co ważne – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w państwie, które je wybiło. Monety lokacyjne nie są numizmatami, toteż nie traktuje się ich jako egzemplarze kolekcjonerskie. Ustawa wymienia jeszcze jeden rodzaj złota lokacyjnego, czyli złoto pod postacią papierów wartościowych.

Kupno złota inwestycyjnego możliwe jest również przez internet

W asortymencie krajowych dostawców złota inwestycyjnego bez przeszkód znaleźć można sztabki ze złota, jak i popularne monety bulionowe z np. Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zakupy można dokonywać także przez internet i nie jest to oferta tylko dla majętnych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie zróżnicowaną ofertę sprzedaży złota w pojedynczych sztabkach o wadze 1, 2 czy 5 g, jak i złotych bulionówek o wadze 1/10, 1/4 czy 1/2 uncji trojańskiej. Dostępne jest również złoto w „combibarach” umożliwiających odseparowanie z nich, a później odsprzedanie odrębnych sztabek kruszcu.

ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]