Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Jesli uważasz, że w Internecie nie ma dla Ciebie kantoru wymiany walut, koniecznie Zajrzyj tu.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w najbliższym oddziale banku – te pierwsze nadal funkcjonują sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednakże w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego też utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru wymiany walut przez internet

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, iż transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z zeszłego dnia. Drugim i niezwykle ważnym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują także kilka specjalnych usług lubianych przez użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez klienta terminie lub takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, gdy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Cenisz sobie wygodę w zarządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich doceniających komfort oraz ogromną niezależność w zarządzaniu funduszami. Korzystają z nich też osoby uczące się czy też zatrudnione poza granicami Polski oraz osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.