Wybierasz leasing ciężarówki? Nie działaj sam

Wybierasz leasing ciężarówki? Nie działaj sam

Pojazd ciężarowy jest dla większości firm zwyczajnie najważniejszy. Niewielkie firmy będą mieć z jego zakupem duże trudności – ceny są wszak naprawdę wysokie, co szczególnie odczują firmy korzystające z paru samochodów. Z tego powodu biznesmeni chętnie stawiają na leasing ciężarówki – za mniejszą niż rata pożyczki cenę są w stanie dzięki temu użytkować samochód, a po wygaśnięciu stosunku cywilno-prawnego po prostu zwrócić go bankowi. Na czym jednak polega ten sposób? Na co uważać przy podpisywaniu kontraktu na leasing ciężarówki?

Dlaczego dobrze postawić na leasing ciężarówki?

Leasing ciężarówki przebiega według tych samych reguł, co pozostałe typy takich umów. Jego zaletą jest z pewnością mniej skomplikowana procedura – by otrzymać zgodę na leasing ciężarówki, należy wypełnić mniej podań niż w razie umowy o kredyt. Leasing ciężarówki jest często stosowany przez przedsiębiorstwa spedycyjne także ze względu na finanse – umożliwia zmniejszenie odprowadzanych podatków. Ważne okazuje się także to, że po skończeniu kontraktu, mamy prawo oddać ciężarówkę i otrzymać nowszy model.

Najlepszy leasing ciężarówki

Leasing ciężarówki okaże się rzeczywiście korzystny jedynie wtedy, gdy zdecydujemy się na umowę dopasowaną do konkretnych oczekiwań. Jej znalezienie może niestety okazać się źródłem dużych kłopotów – zwłaszcza, że należy pamiętać, że sporo propozycji korzystnych jest jedynie na początku. Jak je rozpoznać? Najlepiej powierzyć to specjaliście.