Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu

Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu

Zajrzyj w to miejsce jeżeli chcesz zamówić pozycjonowanie stron www Kraków

Pozycjonowanie stron to szereg prac dążących do zwiększenia widoczności stron w organicznych (czyli w bezpłatnych) wynikach prezentowanych w wyszukiwarce. Im wyższą pozycję zajmie strona w wynikach wyszukiwania, tym większy ruch w witrynie, co w efekcie powinno prowadzić do zwiększenia przychodów firmy. Dodatkowym plusem tego działania jest poprawa rozpoznawalności produktu, usługi lub samej marki.

Algorytm Google klasyfikuje każdą witrynę www w oparciu o prawie 200 różnorodnych czynników. Efekt tej diagnozy wpływa na to, na którym miejscu strona albo jej podstrona pokaże się użytkownikom przeglądarki w wynikach wyszukiwania na dane słowo kluczowe. Za najistotniejsze czynniki rankingowe fachowcy do spraw SEO uważają np. linkowanie (on-site i off-site), jakość treści, jak również prędkość ładowania.

Wyszukując w przeglądarce Google dowolne słowo, użytkownik otrzymuje listę stron, których treść została uznana za najlepszą odpowiedź na szukane zapytanie. Jakie strony wyświetlają się w SERP wyżej niż pozostałe? Na pewno te, których treść jest odpowiednio wypełniona przemyślanymi frazami kluczowymi. a jednocześnie unikalna. Na pozycje wpływ ma też prawidłowo wykonane kodowanie, prędkość ładowania się witryny (zarówno w wersji na urządzeniach przenośnych, jak i desktopowej), jak również reputacja stron www kierujących odnośniki do naszej witryny.

Czy warto powierzyć pozycjonowanie i optymalizację sklepu albo strony internetowej agencji SEO?

Google regularnie koryguje algorytm, dlatego warto powierzyć pozycjonowanie sklepów oraz stron www zawodowcom. Słusznym wyborem jest agencja SEO, która posiada długoletnie doświadczenie w tym obszarze. W takich firmach pracuje wielu specjalistów nie tylko od SEO, lecz także kodowania oraz kreatywnego pisania. Powierzając pozycjonowanie zewnętrznemu podmiotowi zaoszczędzone środki i czas można przeznaczyć na inne działania, które także rozwiną firmę.

Do kogo skierowana jest oferta pozycjonowania sklepów oraz stron www w Google?

Pozycjonowanie to przede wszystkim usługa skierowana do administratorów stron www, które służą do prezentacji i sprzedaży wyrobów albo usług firmy. Prowadząc jakikolwiek biznes nieroztropnie jest obecnie nie posiadać strony firmowej bądź ją uruchomić, lecz nie dbać o jej pozycjonowanie. Biznes to ciągłe starania o pozyskanie kolejnych klientów. Wedle statystyk aż 97% klientów sprawdza w internecie opinie o lokalnych usługach, co klarownie wskazuje do jak rozległej grupy klientów można w ten sposób dotrzeć. A pojawienie się adresu sklepu czy strony w Top3 wyników wyszukiwania w Google niesamowicie zwiększa prawdopodobieństwo, iż internauta zdecyduje się na naszą ofertę.

SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]