Czego dowiemy się na szkoleniu z ochrony danych osobowych?

Czego dowiemy się na szkoleniu z ochrony danych osobowych?

Pierwszym prawnym aktem w Polsce, który dotykał sprawy danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, która zaczęła obowiązywać w 1997. Także obecnie definiuje ona ten termin oraz mówi, jak powinniśmy ich używać. W myśl aktu dane osobowe to każde dane, jakie umożliwiają rozpoznanie danego obywatela bez złożonych działań. Do danych osobowych zaliczyć można zatem wiek, nazwisko i imiona oraz miejsce zamieszkania, lecz również te określane jako dane wrażliwe – m. in. wiadomości o religii, możliwych wyrokach czy chorobach. O ich bezpieczeństwo warto zatroszczyć się tym bardziej, iż dzięki globalnej sieci ich zdobycie i wykorzystanie jest naprawdę proste.

Dla kogo jest kurs z ochrony danych osobowych?

Dane osobowe pozyskują wszelkiego rodzaju firmy. Niektóre dysponują jedynie danymi ich pracowników, pozostałe zaś mają dostęp również do danych kontrahentów. We wszystkich przypadkach specjaliści, którzy mają z nimi styczność muszą przejść odpowiednie kursy z ochrony danych osobowych, dzięki którym nauczą się, w jaki sposób zagwarantować im bezpieczeństwo. Jest to naprawdę istotne, bowiem po zauważeniu nieprawidłowości GIODO ma prawo nałożyć dotkliwe kary – nie tylko finansowe, lecz w niektórych przypadkach także pozbawienia wolności.

Szkolenie z ochrony danych osobowych – na czym polega

Szkolenie z ochrony danych osobowych jest adresowane do wszystkich specjalistów zarządzających takiego typu danymi – są to między innymi specjaliści z do spraw rekrutacji, archiwów lub kadr. W jego koszty wliczone są również materiały dydaktyczne, przez które kursanci łatwiej przysposobią wiadomości. Po ukończeniu kursu, podczas którego dowiedzą się, jak zapewnić bezpieczeństwo danych, kursanci otrzymują właściwe certyfikaty. Kursy z ochrony danych osobowych nie pochłaniają dużo czasu – zwykle zamykane są w tym samym dniu.