Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ dowiesz się, kto oferuje utylizację mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych powodów. Najczęściej przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze bądź do piwnicy, by nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Rzecz jednak w tym, że po jakimś czasie również w tych pomieszczeniach stają się na tyle ciasne, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania gruntownych porządków, będących sposobnością do tego, by pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często planujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Wypada zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wykonać wywóz starych mebli z poddasza, piwnicy i mieszkania.

Odbiór starych mebli – jak się ich pozbyć?

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, zużyte panele ścienne lub podłogowe, połamane meble czy elementy stolarki okiennej nie powinny trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego auta. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce na ogół raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o legalny recykling zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują także profesjonalną asystę przy opróżnianiu poddasza, komórki względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Jeśli stare meble zostaną przekazane do PSZOK-u lub firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, nie skończą spopielone ani porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia kolejnych szaf, krzeseł i półek.

MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]